Drukuj
Kategoria: Atrakcje w okolicy
Odsłony: 8276

 

    Jaskinia Radochowska to jedna z największych i najciekawszych jaskiń w Sudetach. Powstała w Górach Złotych, wewnątrz góry Bzowiec (697 m. n.p.m. Znana jest już od połowy XVIII wieku, ale wciąż kryje wiele tajemnic. Można ją zwiedzić z przewodnikiem i poczuć smak prawdziwej przygody.
Trasa do zwiedzania ma ok. 300 metrów, a łączna długość korytarzy to ponad 500 metrów. Część trasy trzeba pokonać przeciskając się przez ciasne szczeliny, co jest dodatkową atrakcją. Zwiedzanie jaskini jest w pełni bezpieczne, także dla małych dzieci (minimalny wiek dziecka 3,5 roku).
Czas przejścia trasy, to około 40 minut. Każdy uczestnik 40-minutowej wycieczki po jaskini otrzymuje kask z latarką czołową.

Jaskinia Radochowska czynna:


 
od godz. 10.00 do godz. 18:00 (ostatnie wejście o godz. 17.20)
we wszystkie dni tygodnia, w terminie od 01 maja do 30 września. We wrześniu, z uwagi na mniejszy ruch turystyczny, prosimy o wcześniejsze, telefoniczne uzgodnienie wizyty.
Zwiedzanie jaskini poza sezonem turystycznym jest możliwe, ale również po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.
W przypadku grup zorganizowanych, prosimy o wcześniejszą rezerwację.

Telefon do przewodnika: 604 337 846

Ceny :

*(bilet ulgowy przysługuje młodzieży szkolnej, rencistom i emerytom).
Obok jaskini można skorzystać z wiaty turystycznej i miejsca na ognisko. Organizujemy także posiłki dla grup, oryginalne sesje zdjęciowe we wnętrzach jaskini, nocne biwaki i inne nietypowe zlecenia.

http://jaskiniaradochowska.pl

Jaskinia Radochowska
Jaskinia Radochowska
Jaskinia Radochowska
Jaskinia Radochowska