CKR „Złoty Łan” stanowi świetną bazę wypadową do licznych atrakcji turystycznych znajdujących się w okolicy. Przepiękne położenie na zboczu góry, magiczne widoki o każdej porze roku, bliskość wyciągów narciarskich (w Lądku-Zdroju [link] i w Siennej: Czarna Góra), trasy do uprawiania narciarstwa biegowego biegnące wokół Trojaka – góry, na której stoku leży nasze Centrum „Złoty Łan” – a także szlaki piesze i rowerowe, to wszystko sprawia, że jesteśmy wprost wymarzonym miejscem, by spędzić u nas naprawdę niezapomniane chwile!
Blisko stąd do sąsiednich Czech jak również do rodzimych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć odwiedzając Kotlinę Kłodzką.

 

   Nasze najstarsze w Europie Uzdrowisko – Lądek Zdrój, zapewni Państwu liczne, zabiegi relaksujące i zdrowotne oraz termy lecznicze wypełnione ciepłymi wodami mineralnymi, dostępne dla każdego.
    W okolicy warto zobaczyć
pobliską Jaskinię Radochowską, Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie czy wybrać się na poszukiwania złota do kopalni w Złotym Stoku. Również wycieczki krajoznawcze po górach okalających Lądek-Zdrój – Ułęże i bazaltowe słupy widoczne z okien „Złotego Łanu”; Borówkowa Góra, którą również można podziwiać z naszych okien, Wrzosówka – nieistniejąca wieś, w której pozostały jedynie dwa zamieszkałe domy i kapliczka; Lutynia czy Przełęcz Lądecka, z której roztacza się niezwykle piękny widok na uzdrowisko ukryte wśród gór – dostarczą Państwu szeregu wspaniałych niezapomnianych wrażeń.


 

    W okresie letnim, trasami pieszymi bądź rowerowymi można wyruszyć spod Czarnej Góry m. in. na Śnieżnik, do Międzygórza czy na Górę Igliczną, na szczycie której króluje Maria Śnieżna.

   Nasza piękna okolica to raj wymarzony dla turystów, rodzin z dziećmi, seniorów i kuracjuszy zażywających kuracji w najstarszym Uzdrowisku w Europie, niegdysiejszym Bad Landeck…

 

Powrót do góry